SADHRI - Trzy Ciała Prawdy

Sadhri to autentyczna praktyka tradycyjnej tantrycznej Laja Jogi. Została zapomniana na skutek zmian obyczajowo-kulturowych w Indiach. Dzisiaj powraca, oferując nowe spojrzenie na temat pracy z podświadomością oraz wglądu we własne schematy zachowań i uwarunkowania.

Praktyka nie przypomina współczesnej jogi posturalnej, która w formie ćwiczeń gimnastycznych, praktykowana jest w studiach jogi. Praktykę Sadhri może wykonywać każdy, bez względu na wcześniejsze doświadczenie z jogą. Nie ma w niej skomplikowanych ćwiczeń gimnastycznych, czy siłowych. Ma ona formę shodan (ćwiczeń oczyszczających), mudr (gestów), pranajamy (oddychania), dharany (koncentracji) i dhjany (medytacji). Ćwiczenia wykonuje się samemu oraz w parze z inną osobą. Kluczowym elementem jest rytm wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Z psychologicznego punktu widzenia zmiana tych rytmów oraz dostrajanie się do specyficznych rytmów pomaga wyłączyć nasz nawykowy, charakterystyczny dla nas sposób logicznego myślenia i dać dostęp do głębszych pokładów podświadomości. Możemy tam znaleźć przyczyny naszych nieuświadomionych lęków, czy napięć, nierozwiązanych konfliktów oraz schematów według, których funkcjonuje nasza osobowość. Celem praktyki jest transcendencja, czyli wyciągnięcie na światło dzienne i oswojenie nieuświadamianej strony naszej natury. Tym samym uwolnienie blokowanego w nas potencjału.

JEŻELI CHCESZ SIĘ ZMIENIĆ MUSISZ ZMIENIĆ SWÓJ RYTM

Przygotowaliśmy dla Was bezpieczną przestrzeń do uwalniania się od swoich schematów, przekonań, zawężających naszą percepcję nawyków.

Przestrzeń do ponownego połączenia z esencją tego, czym wszyscy jesteśmy. Doświadczenie to jest jak powrót z dalekiej wędrówki do domu.

Trzy ciała, o których mowa to według tradycji Laja Jogi: Sthula Sharira (ciało fizyczne), Sukszma Sharira (ciało energetyczne) i Karana Sharira (ciało przyczynowe-karmiczne). Ciała te są połączone i tworzą nas jako osobę. Kiedy nie ma równowagi między tymi ciałami chorujemy, brakuje nam motywacji do działania, bądź doświadczają nas wciąż powtarzające się problemy i trudności. Za to funkcjonujemy najlepiej, gdy ciała te są ze sobą w harmonii. To właśnie harmonia między nimi jest kluczem do odkrycia drzemiącego w nas potencjału. Poczucia spełnienia i radości z realizacji swojej życiowej misji.

Ten warsztat jest dedykowane dla osób, które chciałyby doświadczyć tajemnic tradycyjnej, nieseksualnej tantry. Jest to doświadczenie transformujące, terapeutyczne, polegające na eksploracji subtelnych sfer naszej świadomości. Warsztat jest dedykowany zarówno dla par jak i dla singli. Dla tych którzy spotkali się wcześniej z duchowością, tantrą, czy jogą, jak i dla tych, dla których będzie to ich pierwsze spotkanie.

W trakcie warsztatu nie ma nagości. Ćwiczenia wykonuje się samemu, w grupie oraz z partnerem. Praktyki będą obejmowały nasze różne zmysły. Wykonywane w specjalnie zaprojektowanych sekwencjach będą wprowadzały nas w medytacyjny trans. Poprzez zmysły oraz koncentrację będziemy wchodzili w kontakt z bardziej subtelnymi aspektami nas samych.

WARSZTAT POPROWADZĄ

Warsztat prowadzą Michael Perin Wellenberg i Skanda
Michael Perin Wogenburg spędził ostatnie 20 lat swojego życia na gromadzeniu i praktykowaniu zagubionych i zapomnianych tradycji jogi. Po przeprowadzce do Azji Południowo-Wschodniej zaczął nauczać innych w trakcie prywatnych warsztatów i retreatów. Widząc moc, jaką te praktyki mają w uzdrawianiu i transformacji, Michael postanowił podzielić się swoją wiedzą z szerszą publicznością. W tym celu założył Forbiden Yoga, organizacji której celem jest organizowanie warsztatów na całym świecie oraz dzielenie się tymi praktykami z korzyścią dla przyszłych pokoleń.
www.forbiden-yoga.com

Skanda podobnie jak Michael przeniósł się do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie przez wiele lat studiował tradycyjną hatha jogę, metafizykę oraz tajniki tradycji tantrycznych. Jogin, z wykształcenia psycholog, kroczący drogą psychologii transpersonalnej. Obok indywidualnej praktyki stawia sobie za cel nauczanie tradycyjnych zagadnień duchowych i praktyk ezoterycznych w łatwy do zrozumienia sposób. Aby wiedza ta inspirowała i transformowała innych na ich drodze samorozwoju.

Warsztat odbędzie się 3 grudnia 2022 w Akademii Sound Therapy, przy ulicy Filareckiej 3 w Warszawie. Będzie prowadzony po polsku z tłumaczeniem z języka angielskiego.

ZAREZERWUJ MIEJSCE

Koszt warsztatu : 390 PLN.

Data: 3 grudnia 2022

Lokalizacja: Akademia Sound Therapy, ul. Filarecka 3, Warszawa; soundtherapy.pl

Czas trwania: (10:00-20:00)

 

Aby zarezerwować miejsce należy zarejestrować się oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 190 PLN.

Rejestracji można dokonać poprzez:

Email: skanda@skanda.eu

Telefon / sms / WhatsApp / Signal :  +48 578 513 460

Bądź poniższy formularz kontaktowy:

Formularz kontaktowy